TOP Ondernemerschap Programma

Specifiek voor ondernemers, opvolgers en leidinggevenden in de bloemen- & bollensector

Home Programma’s TOP Ondernemerschap Programma

Sta jij aan de vooravond van de overname van het (familie)bedrijf of heb je het onlangs overgenomen? Wil jij je plannen waarmaken, inspelen op de kansen in de markt en een bedrijfsvisie voor de komende jaren bepalen? En wil je je als (beoogd) ondernemer of leidinggevende ontwikkelen op het gebied van ondernemerschap en leiderschap?

Neem dan vanaf juli ook deel aan dit programma met inspirerende bedrijfsbezoeken, verdiepende bijeenkomsten met andere collega's uit de sector, 1-op-1 sessies en een persoonlijkheidsanalyse.

De Greenport Duin- & Bollenstreek en de Ondernemerschap Academy hebben het TOP Ondernemerschap Programma geïnitieerd voor de nieuwe generatie ondernemers, (beoogd) opvolgers en leidinggevenden in de bloemen- en bollensector.

Het programma wordt aangeraden door de Rabobank, de Greenports en bovenal alle oud-deelnemers.  Bekijk de video waarin verschillende oud-deelnemers hun ervaringen over het TOP Programma delen:

Ook geïnteresseerd? Neem direct contact op met één van de coaches/trainers van dit programma en bepaal of jij ook wilt deelnemen. Bel: 030 - 237 07 00.

-

Algemene beoordeling

5

Resultaten

  • Je (her)kent je talenten en valkuilen en weet wat de impact van jouw leiderschapsstijl is
  • Je weet de kracht en zwaktes van je bedrijf en bent je bewust van kansen en bedreigingen
  • Je bent geïnspireerd geraakt door de verhalen van ondernemers uit andere sectoren
  • Je hebt een actieplan geschreven waardoor je meer grip krijgt op jouw acties en resultaten
  • Je weet hoe je jouw actieplan kunt waarmaken en wie je daarvoor nodig hebt
  • Je stapt vaker uit de operatie om vooruit te kijken om de (groei)potentie te benutten
  • Je hebt geleerd hoe je jouw bedrijf minder afhankelijk maakt van jou

Programma

Wil jij je (toekomstige) bedrijf verder professionaliseren, je plannen waarmaken, inspelen op de kansen in de markt en een bedrijfsvisie voor de komende jaren bepalen? En wil je je als ondernemer, bedrijfsleider of (beoogd) opvolger ontwikkelen op het gebied van ondernemerschap en leiderschap?

Neem dan ook deel aan het TOP Ondernemerschap Programma specifiek voor de bloemen- & bollensector. Het programma bestaat uit inspirerende bedrijfsbezoeken, verdiepende bijeenkomsten met andere kwekers, 1-op-1 sessies en een persoonlijkheidsanalyse.

  1. De eerste sessie individuele sessie

    • Kennismaking & verwachtingen
    • Terugkoppeling persoonlijkheidsanalyse
  2. 1: De toekomst van je bedrijf

    • Waar staat jouw bedrijf over 3-5 jaar?
    • Welke rol vervul je nu en in de komende tijd in je bedrijf?
    • Maak nu de juiste keuzes die in de toekomst renderen
    • Ontwikkeling: van bollenteler, naar manager & ondernemer
  3. 2: Mijn impact op de omgeving

    • Jouw persoonlijke drijfveren, talenten & valkuilen
    • De impact die je als leider hebt op je omgeving
    • Inspelen en omgaan met verwachtingen van anderen
    • Vertrouwen in het maken van de juiste keuzes
  4. 3: Bedrijfsopvolging & het familiebedrijf

    • Ontwikkeling van je huidige rol naar een nieuwe rol
    • Ondernemen en samenwerken in een familiebedrijf
    • Balanceren tussen familie, bedrijf en emotie
    • Do's & don'ts bij bedrijfsopvolging
  5. 4: De juiste strategische keuzes

    • Jouw huidige en toekomstige strategie
    • Op welke disciplines wil je excelleren?
    • Eigen ambitie en omgang met sociale druk
    • Rol van jouw bedrijf in de sector transitie
  6. 5: Leiderschap & samenwerking

    • Ontwikkeling leiderschapsvaardigheden
    • Vertaling van je eigen ambitie naar concrete plannen en acties
    • Marktoriëntatie en een breder perspectief
    • Jouw (potentiële) samenwerkingspartners in beeld
  7. Afsluitende individuele sessie

    • De juiste acties om te zorgen dat je écht stappen gaat zetten
    • Evaluatie & afronding

Doelgroep

Dit programma is specifiek ontwikkeld voor ondernemers, bedrijfsleiders en (potentiële) opvolgers in de bloemen- en bollensector en is bedoeld voor diegene die de mouwen opstroopt en kansen wil benutten.

Het programma is nadrukkelijk toegankelijk voor alle ondernemers, leidinggevende en mogelijke opvolgers in de bloemen- en bollensector: je hoeft geen lid te zijn van een Greenport of te bankieren bij de Rabobank.

Er kunnen maximaal 16 mensen deelnemen aan dit programma. De ervaring leert dat deelnemers ook na afloop intensief contact houden en elkaar blijven versterken.

Werkwijze

Persoonlijk kennismaking
Dit programma vraagt een investering in tijd en geld. Wij willen er zeker van zijn dat je deelname daadwerkelijk van meerwaarde is voor jou en je bedrijf. Voorafgaand aan je inschrijving bespreken we graag en vrijblijvend of dit programma je echt gaat helpen om om meer uit jezelf te halen en je bedrijf verder te professionaliseren.

Persoonlijkheidsanalyse
Ter voorbereiding op het programma vragen we je een persoonlijkheidsanalyse in te vullen. Tijdens het eerste individuele gesprek krijg je de uitkomsten teruggekoppeld. Hierdoor leer je jezelf nog beter kennen, weet wat jouw kwaliteiten en valkuilen zijn en wat het effect van jouw communicatie- en leiderschapsstijl is op anderen.

Individuele sessies
Bij de aftrap en na afronding van het programma – en optioneel tussen de bijeenkomsten – word je individueel begeleidt om te zorgen dat je echt stappen gaat zetten.

Hierdoor heb je een goed doordacht actieplan toegespitst op je eigen bedrijf voor de komende twee tot drie jaar. Met dit plan heb je grip op je huidige en toekomstige resultaten en weet je welke rol jij daarin wilt spelen.

De groepsbijeenkomsten
Tijdens de vijf bijeenkomsten doe je nieuwe kennis en vaardigheden op, leer je van elkaar, raak je geïnspireerd door de bedrijfsbezoeken en beiden we je praktische handvatten om direct in de praktijk te brengen.

Investering

De investering voor dit programma bedraagt € 2.995,-.

Dit is inclusief 5 bijeenkomsten met diner, 2 individuele sessies, een persoonlijkheidsanalyse, trainingsmateriaal en locatie- en drankkosten en exclusief BTW.

Voor een meerprijs van € 995,- exclusief BTW breid je het aantal individuele sessies uit van 2 naar 5 zodat je gedurende en na afloop van het programma begeleidt en gestimuleerd wordt om je plannen, acties en ideeën waar te maken.

Data & Locatie

Het programma start in juli 2023 en wordt begin januari 2024 afgerond.

De bijeenkomsten vinden van 15.00 tot 21.00 uur plaats inclusief diner, zodat je de ochtend zelf kunt besteden en buiten de spits kunt rijden. De individuele sessies worden in onderling overleg afgestemd op een moment dat het jou schikt.

Alle bijeenkomsten worden gehouden bij inspirerende bedrijven. Dit geeft je direct de mogelijkheid om een kijkje in de keuken te krijgen bij inspirerende ondernemers.

Data bijeenkomsten:
Bijeenkomst 1: dinsdag 11 juli 2023
Bijeenkomst 2: dinsdag 22 augustus 2023
Bijeenkomst 3: dinsdag 26 september 2023
Bijeenkomst 4: dinsdag 12 december 2023
Bijeenkomst 5: dinsdag 9 januari 2024

De trainers

Ondernemerschap Academy ®

Deze programma's zijn wellicht ook interessant voor je:

Alle programma's bekijken